CS ma już rok! Rajskie plaże – nasz subiektywny przegląd


Rajskie plaze

Jak wiecie niedawno obchodziłyśmy pierwsze urodziny naszego bloga! Z tej okazji przypominałyśmy Wam najpopularniejsze posty podróżnicze, jakie ukazały się dotąd na City Serendipity. Jeśli planujecie  wycieczkę po Europie, koniecznie sprawdźcie wpis Znajdź z nami swój weekendowy kierunek! Dla miłośników Stanów Zjednoczonych Martyna przygotowała natomiast obszerny, amerykański przewodnik  Nasze podróże po USA!

Nasze rocznicowe podsumowanie podróży kończymy zestawieniem rajskich plaż, które pojawiły się dotychczas na blogu. Choć krótkie, przygotowałam je mając nadzieję, że dzięki podziwianiu zdjęć z tych słonecznych i gorących zakątków, uda nam się wspólnie szybciej przywołać upragnioną wiosnę:)

seszele

1. Seszele – raj na ziemi odnaleziony Czy te widoki mogą być prawdziwe? Patrząc na zdjęcia z Seszeli, można odnieść wrażenie, że taki efekt da się uzyskać tylko w Photoshopie. Ale podobno te zapierające dech w piersiach miejsca to nie mit. Przynajmniej tak twierdzi Martyna, która miała przyjemność odwiedzić archipelag Seszeli, gdzie rajskie plaże z białym piaskiem i palmami kokosowymi istnieją naprawdę. Jak dla mnie – prawdziwy raj!

plaza seszele

2. Jak odnaleźć spokój w Tajlandii – Koh NgaiKoh Ngai to jedna z tych wysp w Tajlandii, gdzie nie dotarły jeszcze tabuny turystów. Podczas zeszłorocznego pobytu w tym kraju odwiedziłyśmy wiele miejsc, ale to właśnie ta maleńka wyspa skradła nasze serca i zachęciła do pozostania dłużej, niż pierwotnie planowałyśmy. Plaża nie jest tutaj zbyt szeroka, ale turkusowa woda, monumentalne skały wystające z morza, tradycyjne tajskie łódki przy brzegu oraz wszechogarniający spokój, sprawiają, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.

koh ngai

Koh ngai tajlandia

kwiaty

3. Malediwy na (stosunkowo) niskim budżecie –  czy to możliwe? Przeczytajcie wpis Eweliny! Choć trudno mówić o taniej wycieczce na Malediwy, są sposoby, żeby udać się do tego bajecznego zakątka nie wydając fortuny. A o to na Malediwach akurat nietrudno. Czterodniowy pobyt na „hotelowej” wyspie to koszt ponad 20 000 złotych! Laguny, biały piasek wyglądają jednak nieziemsko, dlatego mam zamiar skorzystać z tych cennych wskazówek i kiedyś tam dotrzeć. Co ciekawe, na Malediwach zaledwie 200 z ponad 1000 wysp jest zamieszkałych. Można tu więc znaleźć nie tylko rajskie plaże, ale nawet bezludne:)

malediwy 3-2

malediwy

malediwy 2

4. Filipiny – Azja jeszcze nieodkryta – w tym wpisie Basi możecie się przekonać, co oprócz pięknych plaż może Was zachwycić na Filipinach. A tamtejsze plaże są podobno jeszcze piękniejsze niż w Tajlandii. Niektórzy twierdzą nawet, że najładniejsze w całej Azji. Na pewno na Filipinach nie ma jeszcze takiej ilości turystów, jak w wielu innych miejscach w Azji. Wśród polecanych przez Basię plaż znalazł się Palawan i maleńka Cacnipa Island.

filipiny plaza

filipiny

Nie wiem jak Wy, ale ja nie miałabym nic przeciwko, żeby znaleźć się teraz w tym hamaku na jednej z rajskich plaż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>