CS ma już rok! – Znajdź z nami swój weekendowy kierunek


CS Ma już rok

Nasza rocznica to dobry czas na podsumowanie. Tym razem w jednym poście zebrałam dla Was nasze wpisy z podróżami do europejskich miast oraz na europejskie wyspy. Wszystkie te destynacje doskonale wpisują się w cykl „Pomysł na weekend”. Sprawdźcie, co proponujemy, końcówka zimy to dobry moment, żeby zacząć planować weekendowe wypady, zwłaszcza, że jest teraz sporo promocji linii lotniczych.

Cykl wpisów „Pomysł na weekend” zapoczątkowałam pokazując Wam jak sprytnie i tanio zwiedzić, dla mnie najpiękniejszą z dotychczas widzianych w Europie wysp, Santorini.  Słońce, piasek, przepiękne miasteczko Oia (białe budynki z błękitnymi okiennicami skąpane w słońcu znane z widokówek, pochodzą właśnie stąd) a do tego przepyszne jedzenie i wspaniała muzyka – czy można chcieć więcej?  Na tę urokliwą grecką wyspę polecam wybrać się przed sezonem.  Po szczegóły odsyłam Was do posta Pomysł Na Weekend – Santorini.

fot. City Serendipity

Santorini 6

Na wycieczkę do Lwowa zabrała nas Agata. Od czasu wpisu odwiedziła to miasto kilka razy, nie tylko ze względu na niskie ceny. Dlaczego warto pojechać do Lwowa, mimo trudnej sytuacji politycznej, przeczytacie we wpisie Pomysł Na Weekend – Lwów.

lwow 2 ps_1

IMG_4084

Jeśli szukacie destynacji na długi weekend majowy albo Boże Ciało, spieszę z pomocą! Zdecydowanie polecam Wam urzekającą Islandię o ile Waszym celem nie jest odpoczynek na plaży z drinkiem z palemką w ręku. Tu, niezależnie od pory roku, trzeba ze sobą zabrać ciepłą zimową kurtkę oraz płaszcz przeciwdeszczowy. Pogodę i ceny rekompensują za to widoki i kontakt z naturą! O tym wyjeździe przeczytacie w poście Pomysł Na Długi Weekend – Islandia.

Laguna Jökulsárlón 1

Blue Lagoon 3

Jeśli tak jak ja, uwielbiacie Włochy, to na pewno spodoba Wam się zarówno Wybrzeże Amalfi, jak i wyspa Capri, które można zwiedzić podczas jednej, weekendowej wycieczki. Zajrzyjcie do wpisu: Pomysł Na Weekend – Wybrzeże Amalfi i Capri.

amalfi 5

Amalfi 9

Norweskie fiordy to marzenie wielu z nas. Niestety barierę często stanowią koszty takiej wycieczki. Jak najlepiej zorganizować taki wyjazd przeczytacie we wpisie Pomysł Na Weekend – Zobaczyć Norweskie Fiordy I Nie Wydać Fortuny!

Fjord1

Fjord 3

Weekend w Paryżu – myślicie pewnie: nic oryginalnego? Zatem zobaczcie, jak Agata zwiedziła Paryż…na rowerze! Szczegóły opisała tutaj: Weekend W Paryżu – Rowerem Przez Miasto.

IMG_6632

IMG_666_2

Tak się składa, że w ubiegłym roku, niezależnie od siebie, wszystkie poza Basią, wylądowałyśmy w Mediolanie i spędziłyśmy czas w przepięknych okolicach Jeziora Como. Co nasz urzekło i zachwyciło przeczytasz we wpisie Agaty Z Mediolanu Nad Jezioro Como.

IMG_8671 2

IMG_1756

Agata oprowadza nas też po Amsterdamie, do którego wybrała się w ubiegłym roku na weekend. Co warto zjeść i zobaczyć opisała w poście Miasto Na Wodzie: Amsterdam.

IMG_8871

IMG_9048

W kolejną weekendową podróż po miastach, zabrałam Was ja. Tym razem ominęłam stolicę i pojechałam do dwóch urzekających i jakże romantycznych, małych miasteczek w Belgii. Swoje wrażenia opisałam w dwóch postach: Pomysł Na Weekend – Kierunek Gent oraz Pomysł Na Weekend – Urocza Brugia.

Brugge 3

Gent 2

Z kolei Agata opisuje dwa szwajcarskie miasta: Montreux oraz Genewę. Warto przeczytać te relacje, jako że napisane są nie tylko z perspektywy turysty, ale i expata (Agata obecnie mieszka w Szwajcarii). Zachęcam do wpisów: Przewodnik Po Szwajcarii Cz. 1 – Montreux oraz CS Top 6 Atrakcje Genewy – Przewodnik po Szwajcarii Cz. 2.

IMG_0415

DSC_0629

Możecie być pewni, że cykl „Pomysł na weekend” będzie się ciągle rozwijał, mamy za sobą mnóstwo wyjazdów, które chcemy dla Was opisać i którymi chcemy Was zainspirować do weekendowych wycieczek. A może Wy macie swoje ulubione miejsca w Europie, które chcielibyście nam polecić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>