CS ma już rok! – Nasze podróże po USA


fot. City Serendipity

Czy wiecie, że od momentu założenia naszego bloga minął już rok? Wiele się przez ten czas wydarzyło, uznałyśmy więc, że to doskonała okazja na podsumowanie. Na początek – nasze wpisy o podróżach po USA. Było tego sporo! Jeśli jeszcze nie wszystkie widzieliście, sprawdźcie o czym pisałyśmy!

Pierwszy wpis z tej serii w lutym ubiegłego roku napisała Basia o swoich wrażeniach z Mount Vernon. Jeśli jesteście ciekawi, co kryje położona w Wirginii legendarna rezydencja Jerzego Waszyngtona, koniecznie przeczytajcie post Powtórka z historii: Mount Vernon.

fot. City Serendipity

Basia, tak jak ja, uwielbia Nowy Jork! Koniecznie zobaczcie jej przepiękne zdjęcia z Central Parku we wpisie Jesień w Nowym Jorku! Jeśli planujecie wyjazd za ocean, to chyba najpiękniejsza pora roku, aby odwiedzić to miasto!:)

fot. City Serendipity

fot. City Serendipity

Ja nie mogłam nie napisać o jednym z najpiękniejszych miejsc, które kiedykolwiek widziałam – dolinie Monument Valley w Arizonie! Można się tam poczuć jak w westernie! Koniecznie przeczytajcie Monument Valley – Dziki Zachód.

fot. City SerendipityMonument Valley

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda prawdziwe miasto duchów? Zobaczcie naszą relację z Bodie w Kalifornii, kiedyś tętniącego życiem, a dziś zupełnie opuszczonego miasteczka. Zwiedzając je z Basią miałyśmy dreszcze! Przeczytacie o tym we wpisie Bodie – Miasto Duchów.

fot. City Serendipityfot. City Serendipity

Zupełnie inną stronę Stanów opisała Ewelina, która odwiedziła Hawaje! Jeśli jesteście ciekawi, co zachwyciło ją najbardziej w tych rajskich wyspach i jak można spędzić tam czas nie tylko wygrzewając się na plaży, przeczytajcie Aloha! Hawaje aktywnie.

napali Coast 1

Ja zabrałam Was też na spacer po Manhattanie wiosną. Zobaczcie jak Wielkie Jabłko budzi się do życia we wpisie Wiosenny spacer po Nowym Jorku!

1-IMG_1659

W czerwcu, po powrocie z podróży poślubnej, opisałam dla Was szczególne dla mnie miejsce w Nowym JorkuSerendipity 3. To właśnie od tej magicznej knajpki wzięłyśmy swoją nazwę. Zobaczcie, w czym tkwi jej sekret i dlaczego zawsze tam wracam we wpisie Serendipity 3 – Od tego wszystko się zaczęło.

fot. City Serendipity

W trakcie mojej ostatniej podróży po USA odwiedziłam kilka miejsc niezbyt popularnych wśród turystów. Jednym z nich jest Albuquerque w Nowym Meksyku. Przywiodła mnie tam chęć zobaczenia miejsc, w których kręcono jeden z moich ulubionych seriali – Breaking Bad. Jeśli chcecie zobaczyć jak naprawdę wygląda dom serialowego Waltera White’a i co zachwyciło mnie w Nowym Meksyku, przeczytajcie koniecznie Roadtrip po USA cz. 1 – Albuquerque śladami Breaking Bad.

fot. City Serendipity

Jednym z najbardziej zaskakujących miejsc, jakie odwiedziłam w trakcie ubiegłorocznej podróży po amerykańskich bezdrożach była Marfa w Teksasie. Jak to możliwe, że miasteczko na środku niczego stało się mekką artystów? I czy w tym butiku Prady na środku pustyni można coś kupić? Przekonajcie się o tym czytając wpis Roadtrip po USA cz. 2 – Marfa, czyli Teksas zaskakuje.

Version 2

Ostatnim (jak dotąd) wpisem z naszych podróży po Stanach jest moje spełnione marzenie – Nowy Orlean.  Na czym polega niesamowita atmosfera tego miasta i czego trzeba tam spróbować dowiecie się ze wpisu Roadtrip po USA cz. 3 – Nowy Orlean żyje jazzem.

1-1-IMG_29511-1024x576

1-1-IMG_1579

Wszystkie w CS uwielbiamy podróżować za ocean i mamy jeszcze w zanadrzu materiał na kilka postów z USA :). Zachęcamy Was też, abyście dzielili się swoimi wrażeniami z podróży. Które miejsca spodobały Wam się najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>