City Serendipity w dżungli życia


City Serendipity

„W dżungli życia” Beaty Pawlikowskiej wpadło mi w ręce, gdy szukałam prezentu urodzinowego dla Martyny. Chciałam znaleźć pozytywnie nastrajającą lekturę. Choć stojąc w sklepie przekartkowałam tylko kilka stron tej książki, wybór okazał się trafiony. A wkrótce potem sama stałam się posiadaczką jednego egzemplarza.

O czym jest ta książka-poradnik?

O tym, jak ułożyć sobie życie, żeby być szczęśliwym. Na podstawie własnych doświadczeń życiowych pisarka i podróżniczka opisuje swoje sposoby na bycie zadowolonym. Jak sama pisze, musiała najpierw zrobić wiele bezmyślnych rzeczy i dotrzeć na koniec świata, żeby odkryć prawdę o życiu i o sobie. A recepta, którą znalazła jest prosta – trzeba wziąć życie w swoje ręce! Zacząć działać i kształtować je według własnych marzeń. Nie czekać na coś lub kogoś, kto nie nadchodzi. I najważniejsze, żeby w tej podróży traktować samego siebie jak najlepszego przyjaciela.

IMG_3602_b

IMG_3999

Niby banalne, ale wcale nie takie proste do zastosowania w praktyce. Ja wyłuskałam dla siebie w tej książce kilka życiowych porad, które wydały mi się się najcenniejsze. I postanowiłam je spisać, żeby łatwiej mi było się ich trzymać. To właśnie kierując się nimi podjęłam decyzję o współtworzeniu strony City Serendipity. Ale myślę, że jeśli ktoś skusi się na lekturę „W dżungli życia” może wynieść z niej jeszcze coś innego. To duża zaleta tej książki – jest wielowymiarowa.

z nasza czcionka_db

IMG_3590_b

Muszę dodać, że niektóre poglądy autorki są dla mnie zbyt kategoryczne i nie jestem w tej opinii odosobniona. Pawlikowska wyznaje między innymi zasady: zero alkoholu, zero przetworzonej żywności, zero cukru (Jak to, mam zrezygnować w ogóle, całkowicie, nieodwracalnie z jedzenia słodyczy???). Ale to nie wpłynęło na mój pozytywny odbiór tej książki. Szczególnie, że wszystko, o czym pisze autorka przeżyła na własnej skórze. W książce pojawiają się takie wątki biograficzne jak alkohol, narkotyki, gwałt, anoreksja, bulimia, czy próba samobójcza.

A czy wiecie, że B. Pawlikowska ma już na swoim koncie ponad 40 publikacji??? Szok! Znałam już wcześniej jej książki, ale nie miałam pojęcia, że zdążyła ich napisać aż tyle! (A moja nieudana, jak dotąd, próba nauczenia się francuskiego właśnie z jej podręcznikiem i audiobookiem to kwestia mojego lenistwa, a nie wina książki :-). Ciekawa jestem poradników z serii „W dżungli podświadomości”, ale ich lektura dopiero przede mną. Czy ktoś czytał i może którąś polecić?

pierwszy

2 Comments

  • eMeR pisze:

    Wladnie zamówiłam sobie te książkę! Dziekuje za inspiracje… A z blondynka na językach francuski wydaje sie nawet do nauczenia :)

    • Agata Agata pisze:

      Super, bardzo się cieszę i czekam na wrażenia. A co do francuskiego to uważam, że książka jest naprawdę przystępna i fajnie pomyślana, ale zabrakło mi na razie samozaparcia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>