Kolorowanki dla dorosłych – świat dla nich oszalał!


kolorowanki-dla-doroslych

Kolorowanki dla dorosłych. Jak to się stało, że świat oszalał na punkcie kolorowania? Dlaczego dorośli chwycili za kredki i wypełniają czarno białe wzory zwierząt, roślin, kwiatków i baśniowych stworów? Podobno kolorowanie odstresowywuje i wzmaga kreatywność. Próbowaliście? Ja tak.

Gra o tron. Coś w tym musi być, skoro książki do kolorowania dla dorosłych sprzedają się w milionach egzemplarzy, a dziś swoją światową premierę ma długo oczekiwana oficjalna kolorowanka „Gry o tron“! Fanów serialu HBO i sagi „Pieśń lodu i ognia“ czeka nie lada gratka – 96 stron obrazków stworzonych przez światowej sławy ilustratorów.

kolorowanki-dla-doroslych

kolorowanki-dla-doroslych

kolorowanka_gra_o_tron

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tym czarno białym światem odręcznych ilustracji. Przypadkiem natknęłam się na artykuł o kolorowankach i temat zaciekawił mnie na tyle, że od razu postanowiłam spróbować. Kupiłam książkę Mille Marotta „Królestwo zwierząt”, zestaw kredek, wyłączyłam telefon i…przypomniałam sobie, że niewychodzenie za linię wcale nie jest takie łatwe :). Ale tu nie trzeba przejmować się żadnymi zasadami, w końcu chodzi przede wszystkim o zabawę! Czy się odstresowałam? Na pewno zapomniałam na moment o wszystkich innych sprawach i skupiłam się wyłącznie na tej dziecięcej rozrywce. A to już coś!

kolorowanki-dla-doroslych

kolorowanki-dla-doroslych

Modę na kolorowanie wśród dorosłych rozpoczęła brytyjska ilustratorka Johanna Basford (na zdjęciu poniżej), której wydana w 2013 roku kolorowanka „Tajemny ogród“, sprzedała się w dwóch milionach kopii na świecie i została przetłumaczona na 14 języków! Basford, która wszystkie rysunki wykonuje odręcznie ołówkiem lub długopisem, wydała także książkę „Zaczarowany las“ i „Lost Ocean“ (ostatnia pozycja nie jest jeszcze dostępna w Polsce. )

kolorowanki-johanna_basford

Więc chodź, pomaluj mój świat. Na okładce swojej książki Basford zachęca: „Nieważne ile masz lat. Nieważne kim jesteś – artystą, władcą tej krainy, czy poszukiwaczem przygód. Wpadnij do króliczej nory i odkryj czarno białą Krainę Czarów“… Brzmi jak bajka dla dzieci? Owszem. Bo zarówno kolorowanki Basford, Gry o tron, jak i pozostałe, zabierają nas w baśniowy świat. Może w tym właśnie tkwi fenomen tego zjawiska? Możemy chociaż na moment wrócić do czasów dzieciństwa a zabawa w kolorowanie jest miłą odmianą po ciężkim dniu w pracy, wypełnionym “dorosłymi” zajęciami.

kolorowanki-dla-doroslych

Jeśli nie jesteście pewni, czy to rozrywka dla Was (ale pamiętajcie, że nadchodzą długie, jesienne i zimowe, wieczory), możecie najpierw skorzystać z darmowych stron do kolorowania dostępnych w internecie (na przykład antystresowe kolorowanki można ściągnąć tutaj). Ale zachęcam do sięgnięcia po książki lub notesy do kolorowania na 2016 rok. Są ładnie wydane, mają przystępne ceny (ok. 25 zł), więc z powodzeniem nadadzą się także na prezent. Tylko nie zapomnijcie dorzucić do zestawu przyborów do kolorowania :)…

kolorowanki-dla-doroslych

Temperujecie już ołówki i kredki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>