HOT&NEW: Serial „Billions”


Billions Showtime

fot. themovienetwork.ca

Podobno pierwszy milion trzeba ukraść. Nigdy nie zgadzałam się z tym stwierdzeniem, co innego jednak pokazuje nam Bobby Axelrod, właściciel funduszu hedgingowego i główny bohater nowego serialu „Billions”. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda od kulis świat wielkiej nowojorskiej finansjery, to coś dla Was!

Bobby (grany przez znanego z „Homeland” Damiana Lewisa) ma tytułowe miliardy dolarów, nie oznacza to jednak, że może spać spokojnie. Intrygujący biznesmen i filantrop staje się celem ambitnego prokuratora, Chucka Rhoadesa (w tej roli Paul Giamatti). Niestrudzony stróż prawa chce za wszelką cenę udowodnić, że finansowe imperium Axelroda opiera się na kłamstwie, a dokładnie obrocie papierami na podstawie poufnych informacji z rynku.

fot. vulture.com

fot. vulture.com

Sprawa bynajmniej nie jest czarno-biała, a rekina biznesu i prokuratora łączy co najmniej tyle samo, ile dzieli. Jak to możliwe? Sekret tkwi w charyzmatycznej psycholog, Wendy (znanej z roli w „Mad Men” Maggie Siff). Nie chcę jednak zdradzać Wam szczegółów :).

Billions Axelrod Wendy

fot. washingtonpost.com

Mający tak samo wielu wielbicieli, jak wrogów, Bobby tworzy zgrany team ze swoją żoną Larą (w tej roli Malin Akerman). Pod tym względem przypominają trochę małżeństwo Franka i Claire Underwoodów z „House of Cards” ;).

fot. latimes.com

fot. latimes.com

Bobby potrafi korzystać z uroków wystawnego życia. Jak długo jeszcze będzie się nim cieszył zależy od tego, czy uda mu się wyprowadzić w pole Rhoadesa, którego nadrzędnym celem jest wsadzenie go za kratki. Czy miliardy dolarów zapewnią Axelrodowi wolność? Już nie mogę się doczekać kolejnych odcinków!

Billions Axelrod pool

fot. youtube.com

Serial „Billions” cieszy się wysoką oceną (8.4) wśród użytkowników portalu IMDb. Jego pierwsza sezon liczy 12 odcinków. Wiadomo już, że niebawem powstanie kolejny.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze polecamy, przeczytajcie nasze posty o serialach: „The Affair”, „The Knick” i „Manhattan„,  „Mr Robot” i „Narcos”.

Martyna i Basia oglądają serial

Zapraszamy również do obejrzenia naszego cyklu City Serendipity TV, a w nim m.in.:

Co kryją domy z seriali „Breaking Bad”, „Gotowe na wszystko” i „Zaklinacze koni”

Czarne charaktery w „House of Cards”, „The Blacklist” i „Sposobie na morderstwo”

Miłego oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>