CS TOP 3: Przydatne aplikacje (organizacja, edukacja, medytacja)


aplikacja headspace

Czy aplikacje mogą być przydatne w takich sferach życia jak: organizacja, medytacja, czy edukacja? Oczywiście! Przypomniałam sobie o tym w ostatnich tygodniach, kiedy dopadło mnie zwątpienie, czy jestem w stanie poradzić sobie z natłokiem zadań w pracy. Zastanawiałam się jak lepiej zorganizować czas i skupić się na wykonaniu jednego zadania zamiast kilku(nastu) naraz? Jak zredukować liczbę maili, które pojawiają się w mojej skrzynce? Jak znaleźć czas na samodokształcanie się? Postanowiłam sięgnąć po technologię. W końcu wiele aplikacji wymyślono właśnie po to, żeby ułatwić nam życie. I tak, za radą znajomych, zaczęłam korzystać z 3 aplikacji: Trello, Headspace i Blinkist. I wygląda na to, że zostaną ze mną na dłużej.

1. TRELLO – wizualne tablice projektów (biznesowych i domowych)

Dzięki aplikacji Trello można tworzyć tablice projektów związanych zarówno z pracą, jak i życiem prywatnym. Największą zaletą tego narzędzia jest dla mnie to, że jest wizualne. Pozwala na jednym ekranie stworzyć status całego projektu, tworzyć checklisty, dodawać załączniki (w tym zdjęcia), komentarze, planowaną datę zakończenia zadania. Każdą tablicę można też współdzielić z innymi osobami, dzięki temu dany projekt jest na bieżąco uaktualniany przez cały zespół lub grupę znajomych. To naprawdę pozwala zmniejszyć liczbę maili, jaką wymieniamy z kolegami z pracy!

Trello wykorzystuję też do zbierania prywatnych inspiracji. W końcu mam gdzie trzymać w jednym miejscu wszystkie linki, zdjęcia i pomysły dotyczące remontu mieszkania, nowych postów, czy przepisów kulinarnych. Co ważne, Trello jest dostępne zarówno na smartfonie i na komputerze, więc robię nowe notatki naprawdę wszędzie! A do tego w podstawowej (zupełnie wystarczającej) wersji jest bezpłatne.

aplikacja headspace

2. HEADSPACE – prywatny nauczyciel medytacji

Nauka medytacji ze smartfonem? Czemu nie! Do znalezienia takiej aplikacji zainspirowała mnie podróż na Bali , a także rekomendacja koleżanki, że to dobry sposób by wyrobić sobie nawyk medytacji. W końcu Headspace jest jak prywatny nauczyciel, który uczy podstaw i mobilizuje do regularnych sesji. Bo z medytacją jest jak z siłownią – wymaga systematycznej praktyki.

Pierwsze 10 sesji w Headspace jest darmowe, więc możecie samodzielnie się przekonać, czy takie ćwiczenia umysłowe są dla Was. Trzeba tylko znaleźć 10 minut każdego dnia i miejsce, gdzie w ciszy i bez zakłóceń możecie je wykonać. I wcale nie musicie siedzieć w pozycji kwiatu lotosu:) Z własnego doświadczenia zauważyłam, że po całodziennej bieganinie wcale nie jest łatwo wyciszyć myśli nawet na te kilka minut. Mnie osobiście akurat wtedy przychodzą do głowy pomysły na nowe projekty i posty na bloga…:)

aplikacja blinkist

3. BLINKIST – 15-minutowe audiobooki

Moje najnowsze odkrycie to aplikacja Blinkist, która oferuje 15-minutowe, podzielone na punkty (tak zwane „blinki”) streszczenia wielu książek i poradników z takich dziedziń jak np. psychologia, marketing, polityka, zarządzanie, związki (po angielsku i niemiecku). Można je przeczytać lub posłuchać audiobooka! Oczywiście nie mam złudzeń, że kwadrans z audiobookiem nie zastąpi przeczytania całej książki. Ale poświęcając kilkanaście minut, na przykład w drodze do pracy, można się przynajmniej zorientować, czy dana książka nas zainteresuje.

Pierwsze dni korzystania z aplikacji są darmowe, potem trzeba wykupić subskrypcję. Jeśli zaciekawiła Was ta aplikacja koniecznie zerknijcie też do wpisu Martyny o najlepszych źródłach wiedzy w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>